Aktuality VOKVideoVOK MSK

Do voleb vstupuje nový soupeř – hnutí Volba pro kraj

V Moravskoslezském kraji vstupuje do krajských voleb nový politický soupeř, politické hnutí Volba pro kraj (VOK), které bude kandidovat do zastupitelstva kraje Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského. Prioritami hnutí pro Moravskoslezský kraj jsou ve zkratce: práce, zdraví, pohoda. Cílem VOK je lepší život v Moravskoslezském kraji a zastavení vylidňování kraje.

Tyto 3 kraje mají strukturálně mnoho společného, ať už se jedná o vysokou nezaměstnanost, nebo jejich průmyslový charakter. Kandidáti hnutí VOK mají společnou pevnou vůli měnit věci v Moravskoslezském kraji (MSK) k lepšímu. „Krajské zastupitelstvo není jen o politice, ale hlavně o odbornosti, kterou naši kandidáti mohou nabídnout ve všech ohledech. Hnutí VOK podporuje odborné řízení věcí veřejných, proto oslovilo erudované osobnosti ze všech oborů lidské činnosti. Na kandidátní listině VOK pro volby do krajského zastupitelstva MSK jsou zastoupeni kandidáti ze všech okresů a mnoha obcí MSK. VOK má ambici stát se černým koněm letošních krajských voleb,“ uvedl za VOK Josef Krysta.

Na tiskové konferenci VOK, která se konala 16. 7. 2020 v hotelu City City v Ostravě, byli představeni přední kandidáti z volební listiny. Lídry hnutí jsou muž a žena:

  • Mgr. Josef Krysta, generální ředitel středních škol Bezpečnostně právní akademie, olympionik, několikanásobný mistr Československa, a
  • Ing. Renáta Valerie Nešporek, Ph.D., MBA, LL.M., 1. víceprezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek, vysokoškolská pedagožka.

Dalšími kandidáty, kteří byli představeni na tiskové konferenci, jsou Mgr. Miroslava Škaldová, ředitelka základní a mateřské školy, a Lubomír Kuznik, dlouholetý starosta a primátor Karviné.

Kandidáti hovořili o prioritách, které mají ve volebním programu VOK a jejichž cílem je lepší život v Moravskoslezském kraji a zastavení vylidňování kraje. „Jedná se o tři zásadní témata. V tom prvním jde zejména o podporu a rozvoj podnikání a zaměstnanosti, které následkem koronavirové situace, ale i předchozích neuvážených kroků, utrpěly nejvíce. Abychom měli v kraji kvalitní zaměstnance, podnikatele a podniky, tak musí být pro všechny dostupné a kvalitní veřejné školství a vybudovaná infrastruktura. Druhou naši prioritou je zachování dostupného a kvalitního zdravotnictví a zlepšování životního prostředí, v němž žijeme. Chceme ochránit zdraví našich lidí. A třetí prioritou je v neposlední řadě nabídnout občanům pestrý život, který není jen o práci a povinnostech, ale rovněž o relaxaci a volnočasovém vyžití,“ uvedla za VOK Renáta Valerie Nešporek.

Všechny naše priority se dají shrnout do tří slov – práce, zdraví, pohoda:

1.Rozvoj podnikání a zaměstnanosti– PRÁCE!

2. Dostupné a kvalitní zdravotnictví a zlepšování životního prostředí – ZDRAVÍ!

3. Rozšíření možnosti využití volného času – POHODA!

Volební kampaň bude financována z dobrovolných darů samotných kandidátů a ze sponzorských darů od občanů a dalších dárců. VOK sází na to, že lidé dají přednost odborníkům před politiky, kteří působní v současném politickém dění třeba i několik volebních období. Nabízí voličům nové tváře, za nimiž stojí odborné a životní zkušenosti kandidátů do krajského zastupitelstva. Celý program i kandidátní listina budou zveřejněny na webových stránkách Hnutí VOK na přelomu července a srpna.