Aktuality VOKVOK KK

Informace předsedy hnutí VOK Ing. Michala Soukupa.

Vážení voliči,

v pátek bylo odstartováno druhé kolo jednání o sestavení povolební koalice a proto mi dovolte dát několik základních informací. Jistě jste zaregistrovali, že dva naši kandidáti poskytli desetidenní exkluzivitu ANO 2011, ODS, KDU-ČSL pro jednání o koalici. To chápu já i náš lídr jako vyjádření priorit obou kandidátů. Také jste zřejmě četli vyjádření pana Miroslava Vaňka (místopředsedy hnutí Karlovaráci) o definitivním rozchodu Karlovaráků s VOKem. Obě zmíněné informace samozřejmě snižují vyjednávací pozici VOKu.

S radostí však mohu poskytnout informaci o probíhajících jednání našich zastupitelů se mnou, která probíhají v naprosto přátelské atmosféře. Minulý týden jsme se sešli třikrát, naposledy včera večer. Pokračujeme stále dle naší dohody z 5.10.2020 to znamená prioritou je zůstat společně ve třech, pokud bude zájem vstoupit do jakékoliv koalice, která bude mít minimálně 25 členů a nebude tak muset počítat s hlasy z SPD. Podmínkou také zůstává přenechání řízení zdravotnictví a navýšení podpory v oblasti sportu.

Víme, že jistě zklameme část voličů ve smyslu pravá nebo levá. Vycházíme z předpokladu, že týmová práce pro priority dané naším programem bude našimi voliči přijata jako optimální. Po ukončených jednání podám obsáhlou zprávu, jak jednání probíhala.

S ůctou

Michal Soukup

předseda hnutí VOK