Aktuality VOK

Kapitán se vrací. Volejbalovým reprezentacím bude šéfovat Jakub Novotný

Volejbalový svaz jmenoval někdejšího kapitána národního mužstva Jakuba Novotného do funkce vedoucího seniorských reprezentačních družstev. Bývalý univerzál, který je šéfem extraligového týmu VK Karlovarsko, hned na úvod v nové roli řeší těžký úkol: hledá trenéry pro oba seniorské týmy.

Mám vizi, jak by reprezentace měly fungovat, ale od vize k výsledku je daleká cesta,“ řekl 36letý muž.

Oba reprezentační týmy jsou momentálně bez trenérů. Po loňské sezoně skončili Zdeněk Šmejkal u mužů i italský kouč ženské reprezentace Carlo Parisi.

„Vletěl jsem do toho hodně rychle a trochu pozdě,“ přiznal Jakub Novotný v rozhovoru pro stránky volejbalového svazu. „Nejpozději do půlky února je třeba mít u obou družstev trenéry.“ Podle svých slov hledá trenéry s vizí, kteří budou mít kvalitu i respekt týmu. „A ještě nesmí stát balík,“ dodává. O práci u reprezentace prý je mezi trenéry zájem, a to mezi Čechy i odborníky ze zahraničí.

V loňském roce se volejbalisté opouštěli evropský šampionát po třech porážkách v základní skupině, ženy vypadly v osmifinále a v konečném pořadí turnaje jim patřilo jedenácté místo.

Letos šampionáty v kalendáři chybějí, muže čeká Světová liga, ženy turnaje ve World Grand Prix a na podzim kvalifikace ME 2017. „Základní cíl je postup na ME u obou družstev, a to nebude vůbec jednoduché. Nejsme na tom, jak jsme byli před pár lety,“ uvědomuje si nový reprezentační manažer. Čeští volejbalisté se v kvalifikaci o ME 2017 střetnou s Estonskem, Makedonií a Rumunskem. Ženy narazí na Bělorusko, Řecko a Slovinsko (los kvalifikace zde). Vítězové šesti skupin postoupí na šampionát, druhé týmy budou o účast na ME bojovat v květnu 2017 v baráži.

Zdroj:https://www.idnes.cz/sport/volejbal/jakub-novotny-vedouci-volejbalove-reprezentace.A160128_183425_volejbal_ber

Jakub Novotný | foto: VK ČEZ Karlovarsko