Martin Vinš

Pracuje jako projektový manažer v oddělení Strategie prodeje a data managementu ve společnosti Witte Nejdek. Je aktivní ve výboru dopravy a životního prostředí magistrátu města Karlovy Vary.

Martin vystudoval obor krajinné inženýrství na České zemědělské univerzitě v Praze a 13 let působil v neziskovém, státním i soukromém sektoru v oboru životního prostředí. Zajímá se o vše spojené s přírodou i to, jak mohou moderní technologie pomáhat při ochraně životního prostředí. Zapojuje se do akcí typu Čištění řeky Ohře.

V rámci své kandidatury se hodlá podílet na strategiích a dlouhodobých plánech kraje týkajících se ukončení těžby a také ukončení skládkování. Vedle tradičních environmentálních témat, jako třídění odpadu nebo šetření s vodou, chce podpořit výstavbu přirozených prvků pro zadržení vody v krajině. Pro zlepšení života ve městech prosazuje prvky tzv. modrozelené infrastruktury, jako jsou například zelené střechy nebo vodní prvky pro zachytávání dešťové vody.

Svůj volný čas tráví především se synem a rodinou. Rád aktivně sportuje, běhá, jezdí na kole a na bruslích, plave, hraje tenis nebo basketbal. K tomu patří i následný relax v sauně či v lese. S manželkou rád chodí na koncerty či do divadla a cestuje.

Ing. Martin Vinš,
environmentalista, Karlovy Vary