Václav Skuhravý

Útočník a kapitán extraligového hokejového klubu HC Energie Karlovy Vary Václav Skuhravý působí od roku 2018 také jako zastupitel a radní města Karlovy Vary od roku 2018 za hnutí Karlovaráci.

V extralize hraje od roku 1998 a z toho 18 sezón odehrál za hokejový tým HC Energie Karlovy Vary. V nadcházející sezoně může zaútočit na hranici 1000 odehraných zápasů v nejvyšší soutěži. Pravidelně nastupoval za českou hokejovou reprezentaci. Václav finančně pomáhá dětem z karlovarské základní školy, jejichž rodiče nemají dostatek peněz na lyžařský výcvik nebo je ambasadorem zimní olympiády dětí a mládeže.

Jednou z jeho volebních priorit je zjednodušení systému sportovních grantů a navýšení objemu dotací pro věkovou skupinu žáků a mládeže. Podporuje co nejužší spojení sportu a školství, například sportovní gymnázia, sportovní třídy a fotbalové akademie. Chce také podpořit vzdělávání a odměňování trenérů mládeže. Navrhuje vytvoření postu sportovního rady a hodlá iniciovat průběžnou úpravu systému finanční podpory pro tělovýchovnou činnost dle vzoru ministerstva školství a tělovýchovy tak, aby byl co nejjednodušší a spravedlivý. Chce se zaměřit i na méně známé sporty a malé sportovní kluby a celkově zajistit kvalitnější formu spolupráce mezi krajem a sportovními organizacemi.

Motto: „Mám rád náš kraj a jeho vylidňování mě trápí. Chtěl bych přispět k tomu, aby se zde žilo plnohodnotně…kandiduji, protože mi život v Karlovarském kraji není lhostejný…hraju za stejný tým.“

Václav Skuhravý je ženatý a má dvě děti. Svůj volný čas věnuje rodině a veřejně prospěšné činnosti pro svůj region.

Václav Skuhravý,
profesionální sportovec, radní města Karlovy Vary