Aktuality VOK

Kultura se pomalu probouzí…

Stejně jako v jiných městech a městečkách v Karlovarském kraji jsme připravovali pro lidi v Kraslicích řadu kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Těšili jsme se na hosty na už 21. ročníku připravované výstavy Kraslice v Kraslicích, která představuje různé druhy technik vyrábění kraslic od vyškrabovaných, přes batikovaná, drátkovaná a další umělecká díla.

Měli jsme před sebou spoustu besed pro děti v naší knihovně, pasování prvňáčků na čtenáře, přenocování v knihovně a řadu soutěží pro děti v rámci Noci s Andersenem. V domě kultury se připravovala divadelní představení pro žáky základních a mateřských škol, dospělí se měli přijít pobavit na divadelní komedii umělců z Prahy Čarodějky v kuchyni, na show Lukáše Pavláska nebo na koncert Lenky Filipové. Také některé plesy, jarní výstava řemesel, akce Pálení čarodějnic, stavění májky, pivní slavnosti, poslední zvonění a další musely být zrušeny. Nejvíce nás ale mrzí, že musely být zastaveny přípravy na velkolepé oslavy 650-ti let povýšení Kraslic na město, kdy měl městem projít historický průvod s Karlem IV., pro návštěvníky byl připravován dvoudenní kulturní a společenský program, součástí měla být řada hudebních a divadelních vystoupení, dobové trhy, řada atrakcí, soutěží a zábavy pro děti i dospělé.

Pak ale přišla epidemie koronaviru, nouzový stav, zákaz akcí a nikdo z nás nevěděl, co nás čeká a kdy se budeme moci znovu sejít u zajímavých kulturních akcí.

Nyní se už ale situace mění k lepšímu. Všichni věříme, že se budeme moci společně sejít, popovídat si, pobavit se, zasmát se, užít si umělecký zážitek. Budou samozřejmě nastavena pravidla pro dodržování všech daných omezení a hygienických pravidel.

Ing. Alena Botlíková