Ing. Radek Bjaloň

Jsem rozený Ostravák a také v Ostravě žiji. Moravskoslezský kraj je krásný a není důvod utíkat jinam. Na SOŠ NH Ostrava jsem vystudoval obor elektrotechnik. Praxi při studiu jsem absolvoval v průmyslových závodech ve Vítkovických železárnách. Mé další kroky po škole směřovaly k mé vášni – podnikání v hudebním a zábavním průmyslu, které jsem podpořil studiem ekonomie a managementu na vysoké škole. Ve svém pracovním životě jsem si prošel vše od základů. Začínal jsem u manuálně těžších prací v provozu a až po těchto zkušenostech jsem zastával administrativní práce v kanceláři. Vedle hlavního zaměstnání jsem vykonával samostatné podnikání v kulturní oblasti. V současné době pracuji v hudební produkci. Rád komunikuji s lidmi a zakládám si na férovém jednání, které se pak snažím uplatnit v mé práci, podnikání a také bych rád férově pracoval i pro lidi v našem kraji.
Chtěl bych podpořit lidi pracovité. Lidi, kteří mají sny a vize a chtějí v našem kraji pracovat a žít. Chtěl bych podpořit lepší systém podnikání malých živnostníků, jejich větší podpory, ale také podpory podnikání formou vedlejší činnosti, protože tento sektor živnostníků je opomíjen. Ukázkový příklad byla situace rozdělování příspěvků při pandemii koronaviru.

Jsem také aktivní sportovec ve fitness odvětví, a to je můj další cíl, podpořit projekty pro aktivitu a pohyb, jak pro naše dětí, tak vyžití pro rodiny. Nesmíme ale zapomínat ani na naše dědečky a babičky, protože i oni si zaslouží volnočasové aktivity. Peníze, které tečou do krajů, musí být rozdělovány podle potřeb lidí v kraji. Nejsem specialista na všechno, ale jsem váš člověk z Moravskoslezského kraje, který studuje, pracuje, podniká a setkává se s lidmi z našeho krásného kraje.

Ing. Radek Bjaloň,
ekonom, podnikatel, Ostrava