Aktuality VOKVOK KK

Volba pro kraj chce alespoň pět mandátů

Karlovy Vary  – Už podruhé jde do krajských voleb uskupení Volba pro kraj (VOK) s podporou Karlovaráků. Zatímco před čtyřmi lety zůstalo těsně před prahem hejtmanství, letos by chtělo získat v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu minimálně pět i více mandátů.

VOK se prezentuje jako hnutí odborníků, což dokazuje i výběr lídra, jímž je lékař Josef März. Také další kandidáti, například Jan Picka, místostarosta Sokolova, sportovec Václav Skuhravý, bývalý poslanec a šéf horských záchranářů Rudolf Chlad nebo Josef Švajgl, starosta Drmoulu, jsou s problémy kraje velmi dobře obeznámeni. Do voleb jde VOK s mottem ´Vrátíme kraji jeho možnosti´ a podle předsedy Michala Soukupa se chce v kampani prezentovat programem se čtyřmi základními pilíři. „To je zdravotnictví, nezaměstnanost, téma Známe náš kraj a problémy mladých lidí,“ uvedl Michal Soukup.

Podle členů VOKu se dá kraj řídit daleko lépe. „Mimo jiné je nutné zlepšit spolupráci s podnikateli, mikroregiony, vytvořit nová pracovní místa a přivést více investorů. „Kraj má být akcelerátorem, ne brzdou projektů,“ zdůraznil lídr Josef März.

Zdroj: 10.9.2020 Karlovarský Deník – Ivana Kalinová